Fotografie - Petr "Přéca"

Petr "Přéca"

  • Hlavní vedoucí

Petr je motorem, duší, srdcem a hlavním organizátorem tábora Dvojka. Je našim učitelem a mentorem, ale hlavně kamarádem a přítelem. Bez Petra by tábor Dvojka nikdy nevznikl. 

Petr se věnuje táborům a práci s mládeží celý svůj profesní i soukromý život. Je nepřebernou studnicí zkušeností, ze které dovedeme díky jeho osobnosti čerpat i my ostatní a společně tak připravovat rok co rok tábor, který je jen jeden. Jeho krédem, které se nám snaží léta vštěpovat, je zejména bezpečnost dětí na táboře a péče o ně, vytvoření kamarádského a svobodného prostoru, kam se každý rád vrací, kde může být sám sebou a kde je mu dobře. Možná, že právě to jsou ty hodnoty, které tábor Dvojka od ostatních odlišují.

I když Petr už léta říká, že "je na to starej", je zároveň důkazem toho, že věk je jen číslo. Naprosto netušíme, kde Petr neustále bere tu energii, kterou do tábora Dvojka a aktivit s ním spojených stále dává. Ale jsme rádi, že tento zdroj se ještě nevyčerpal a doufáme, že se ani jen tak nevyčerpá. 

Tak Peťo, díky za další skvělej tábor a...za rok spolu zase pojedem ;).

Fotografie - Martin "Lišák"

Martin "Lišák"

  • Zástupce hlavního vedoucího

Vlastním jménem Martin Liška, nechyběl na táboře s naší partou bez přestávky už více než dvě desítky let.

Má rád přírodu, techniku, hory, stroje i nástroje. Můžete ho potkat třeba na tratích Posázavského Pacifiku, kde pracuje jako strojvůdce. Ve swingovém big bandu hraje na bicí, u ohně na kytaru a doma (na rodinu) občas divadlo, když utíká do garáže k motorce. 

Vší zmíněné praxe využívá na letních táborech, při práci s dětmi, i v kolektivu vedoucích. Tábor ho provází celý život. Vděčí mu za nejlepší přátele, skvělou ženu Káju, dvouletého Vašíka a spoustu zážitků a dovedností.

A co říká o táboře? 

"Práce s dětmi je elixírem mládí - děti se nemění - rodí se jako kdysi. Mění se doba a tu dělají dospělí. Kdo ale pracuje s dětmi, pracuje také sám na sobě." ;)

Fotografie - Jiřinka "Jířa"

Jiřinka "Jířa"

Jiřince - jak o sobě s úsměvem říká - "táhne" na nejlepší léta ;). 

Jiřinka  bydlí a pracuje v Pardubicích. Na tábory jezdí s malými přestávkami od první třídy a s naší veselou partou se zná už více než 20, kdy začala jezdit jako oddílová vedoucí. 

V posledních letech na táboře působí jako zdravotnice, k čemuž ji opravňuje absolvování střední zdravotnické školy a nepřeberné množství zkušeností. Po střední škole se dále vzdělávala v sociálním oboru a vystudovala magisterský obor sociální pedagogika. a absolvovala 5 letý sebezkušenostní výcvik. Nyní pracuje jako rodinný terapeut v poradně pro rodinu. 

Ve volném čase se ráda věnuje turistice, četbě, saunování, dobrovolnické činnosti v organizaci, která pomáhá obětem trestných činů, nebo jen tak tráví čas s přáteli a rodinou. 

Jiřinku má každý rád, protože vidí věci s nadhledem a má vždy dobrou radu...a něco na zub! 😊

Fotografie - Jíťa

Jíťa

Jíťa se už nějaký ten rok spolu s kolegy stará o chod marodky, ošetřuje bolístky a dohlíží na zdraví všech našich táborníčků.


V civilním životě pracuje ve Vinohradské nemocnici, která ji poskytuje zázemí, konzultace či pomoc. Doma má dva táborníky a díky tomu žije s Dvojkou vlastně po celý rok! Společně se těší a připravují na každý nový ročník.

Jíťa má moc ráda cestování a to všemi způsoby a do všech koutů světa, parťákem na cestách je jim s dětmi i nejlepší přítel - pes.


Jíťa vám vzkazuje: Nebojte se a naskočte s námi do vlaku zážitků, dobrodružství a hlavně kamarádství s názvem Tábor Dvojka!

Fotografie - Adam Třetina

Adam Třetina

Adam objevil kouzlo táborů teprve před pár lety a okamžitě si je zamiloval. 

Je studentem 3. lékařské fakulty UK a z toho plynou i jeho koníčky - ve volném čase totiž často pobývá na "urgentu" a učí chirurgické šití své spolužáky nebo mladé doktory.

Na Dvojce působí jako zdravotník společně se svými kolegyněmi Jíťou a Jířou. 

Miluje přírodu, spaní pod širákem, túry a společenské hry. 

Procestoval už kus světa, ale stejně se rád vždycky vrátí do českých kotlin za svou rodinou a přáteli, k čemuž neodmyslitelně patří i tábor Dvojka.


Fotografie - Petr "Přécík"

Petr "Přécík"

Petr, mezi táborníky známý jako Přécík, s naším táborem doslova vyrostl. Od tábornických začátků mezi nejmenšími už uplynula pěkná řádka let a dodnes si bez prázdninového dobrodružství na Dvojce nedovede představit léto. A tak s námi opět pojede jako sportovní vedoucí se skvělým parťákem a ještě lepším kamarádem Kubou. Co Přécíka baví? Cokoliv, při čem se dá zažít legrace! Na táboře jej ale nejčastěji najdete v úboru plavčíka dohlížet u bazénu, připravovat orienťák či Olympiádu … a nebo vymýšlet nějakou lumpárnu. A mimo tábor? Kromě manželky a psa nedá dopustit na svoji motorku a dobře naložený hermelín. :-)

Fotografie - Petr "Volísek"

Petr "Volísek"

Petr jezdí s touhle táborovou partou na naše letní dobrodružství už do roku 1997. Za celou tu spoustu let si na táboře vyzkoušel skoro všechny pozice, od praktikanta přes oddílového vedoucího až po zástupce "hlavase" ;). Vedle tábora patří mezi jeho koníčky ponejvíce literatura, historie dávná i nedávná, sport, turistika, dokumentární filmy, kytara, šachy, počítače a motorka. Nejvíce ho však těší jeho děti - dvojčata. Některé koníčky mají už nyní společné (to budou ty filmy), do některých je Petr musí trochu nutit (knihy...), a do některý - podle Petrovy manželky - snad nikdy nedorostou (tím asi myslí tu motorku). Tábor je jim všem však koníčkem společným a už se těší, co jim ten letošní přinese za zážitky.

Fotografie - Lea

Lea

Leonu nejvíce baví vytvářet a zachycovat krásné zážitky – není divu, že si našla cestu právě k nám na Dvojku! 

Ráda natáčí a fotí nejen naše úžasná táborová dobrodružství, ale například i své vlastní cesty po světě. Když zrovna necestuje, ráda si vyjde na výšlap třeba někde po rodném Valašsku, zaboří hlavu do oblíbené knihy nebo tráví čas s rodinou a kamarády. 

Kromě toho je studentkou pražské filozofické fakulty, kde se připravuje na svou budoucí roli učitelky češtiny.

Fotografie - Jirka "Džej Džej"

Jirka "Džej Džej"

Jirka (pro ostatní spíše znám pod přezdívkou "JJ - čti "Džej Džej") pracuje jako pedagog na průmyslové škole s filmovým a televizním zaměřením. Na tábor s naší partou jezdí od roku 2015. Nejlíp se cítí v roli dokumentaristy, který pro vás svým originálním rukopisem zprostředkovává naše táborová dobrodružství. 

Mezi další zodpovědnosti na táboře patří například: technická podpora diskoték, divadelních představení a nesmí chybět i příprava té správné zvukové kulisy pro noční bojové hry. 

Ve volném čase se věnuje moderním technologiím, sebevzdělávání, turistice, hudbě a samozřejmě filmu.


Fotografie - Ráďa

Ráďa

Jako hasiči mají svého Floriána, národ Český Václava, tábor Dvojka má Ráďu.. Ráďa je součástí naší party co svět světem stojí a v délce angažmá se může měřit snad jenom s hlavasem Přécou. Ráďa je sportovec - hlavně lyžař a cyklista, vášnivý gurmán a věčně pozitivní pábitel. Rovněž velký hudebník - kytarista a klávesista, s příjemně bluesovým cítětím. Kvalitní jazz a swing si čas od času rád zajde poslechnout i do klubu, na koncert.. Na táboře má nezastupitelnou roli řidiče, logistika a volného vedoucího pro cokoliv je zrovna třeba.

Ráďa je klidná síla - ostrov pohody.. :-)

Fotografie - Mišák

Mišák

Michal, alias Mišák – nebo Myšák? Ve svém profesním životě má na starosti poměrně početnou bandu dospělých a potkat ho můžete také jako strojvůdce na mnoha místech po celé republice. Má rád dobrou a pohodovou společnost, přátelé, přírodu, rád cestuje, baví ho motorka, kolo, nebo třeba kruhový tréninkFotografie - Honza "Plívič"

Honza "Plívič"

Honzovi na táboře neřeknou jinak než "Plívič" ;).

S touto partou kamarádů jezdí na tábor už od dětství a kromě toho, že dříve působil v roli oddílového vedoucího, nyní se v roli "pomocníka" stará i o naše webové stránky. Můžete jej také přímo na táboře zastihnout v roli táborového "DJ". 

V netáborovém životě pracuje jako "ajťák". Má rád hudbu, hraje na kytaru a amatérsky se marně snaží naučit na klávesy ;). 

Rád cestuje, sportuje (i když to tak podle něj moc nevypadá...) a nejradši tráví čas se svým synem a přáteli. 

Tábor Honzovi za ta léta přinesl spoustu nových zkušeností, dovedností a hlavně báječnou partu kamarádů, prostě kolektiv, ve kterém je radostí být.  

Fotografie - Jirka

Jirka

Jirkovi, je 18 let a je studentem 4. ročníku střední školy se zaměřením na informační technologie. Letos si poprvé zkusí roli oddílového vedoucího, na což už se prý moc těší. My víme, že ji zvládne hravě, protože s námi na Dvojku jezdí už řadu let! :-) 

Ve svém volném čase se věnuje sportu, programování a také hraje na kytaru. Jirka je ochotný a obětavý kluk a těšíme se, jak mu sedne zodpovědná role "oddíláka".

Fotografie - pan Pavel "Šinky"

pan Pavel "Šinky"

Pavel o sobě říká, že je pamětníkem časů, kdy naše země byla ještě Československem, zvídavý čtenář, náročný divák filmových i divadelních kousků, konzument široké palety hudebních žánrů, milovník deskových, vědomostních a únikových her, tulák v lesích české kotliny, vděčný sběratel zajímavých životních příběhů, potápěč ve vodách archivních, milující a milovaný syn, bratr, synovec, bratranec, otec a snoubenec, a především pak dlouholetý táborník se zálibou ve vymýšlení a přípravě dobrodružství a legrace pro děti, mládež i své dospělé kamarády – to vše lze potvrdit – pro to vše ho máme rádi a na táboře je základním stavebním kamenem naší party!

Fotografie - Vojta

Vojta

Vojta jezdil na tábory mnoho let jako dítě a potom i mnoho let jako vedoucí. Na krátkou dobu ho zaměstnala práce a dvě malé děti. Letos po delší době nasbíral trochu energie, aby s námi vyrazil na tábor znovu, vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. Vojta má fajn kancelář, kde se podílí na vývoji SW pro kardiostimulátory, ale když je léto, je vždy lepší být venku. Když je hezky, nejraději jde sportovat, třeba na kolo, brusle, ferraty, hokej, nebo jen tak ven s dětmi.

No a být s dětmi venku, hrát si a sportovat - o tom přeci náš tábor je! :-)


Vojta je "dobrý holub" - a je skvělé, že se vrací! :-)

Těšíme se na spolupráci!

Fotografie - Kuba

Kuba

Kubovi je 36 let a na tábory jezdí nepřetržitě - každé léto - od svých 10 let. Mezi jeho záliby patří sportovní aktivity, zejména míčové sporty, fitness a plavání. Velice rád chodí na výlety do přírody, do hor, ale i do cizích měst. Letos se na našem táboře Dvojka bude starat o veškeré sportovní aktivity, jak na souši, tak ve vodě a díky lanovému centru na Machově mlýně i ve vzduchu. Už teď se moc těší na léto a náš tábor. A my se moc těšíme na Kubu!

Fotografie - Jirka "Suchoš"

Jirka "Suchoš"

Jirka je v naší partě (ač na to nevypadá - pozn. Jirka) (vypadá - pozn. redakce) jedním z nejdéle sloužících táborníků. Vyzkoušel si vedení malých i velkých dětí, sporťáka....a nyní funguje jako podpora všude tam, kde e potřeba ;). 

V civilním životě se pokouší přesvědčit vás, že i hamburgery z fast foodu jsou vlastně fajn (děti přesvědčovat netřeba, že ano... ;). Jelikož jde s hamburgery příkladem, musí se pak vracet do formy sportem, což je jeho celoživotní vášeň. K tomu má rád cestování, četbu detektivek, filmy, dobrou kávu a samozřejmě svou rodinu a dvě děti, které ho na tábor pravidelně doprovází.

Obecně o sobě Jirka říká, že že ruce má "levý" (nesouhlasíme - pozn, redakce), ale pusu nezavře a je s ním často velká sranda, protože je celoživotní optimista a to v nakažlivé formě pro své okolí.


Fotografie - Iva "Ivča"

Iva "Ivča"

Ivča jezdí s partou Dvojka (s jednou kratší pauzou) od roku 2008. Tábor jí doslova ovlivnil celý život, jak sama říká.: "Díky táboru Dvojka jsem si uvědomila, jak mě práce s dětmi baví a i když jsem do té doby studovala jen technické obory, nakonec jsem poslechla své srdce a šla učit do soukromé mateřské outdoorové školky, kde působím jako hlavní učitelka už několik let.".

Ivča patří k těm nepřehlédnutelným kamarádům, a to nejen díky růžovým vlasům, které tak trochu tvoří její "trademark". Patří k nim zejména díky dobré náladě, pohodě a nekonečné energii (no vážně, Ivčo, kde jí pořád bereš?), kterou do tábora vkládá.

Ivča má ráda vše, co se třpytí, jednorožce, barvy duhy a nekonečnou zábavu. Poslední dobou si zamilovala plavání, snaží se trávit co nejvíc času venku, v přírodě, s kamarády a se svými neteřemi a synovcem. Ráda zjišťuje, jak věci fungují a dětské období "a proč?" u ní vlastně nikdy neskončilo. 

Ivča už se nemůže dočkat dalšího léta plného smíchu, dobrodružství a kamarádství ;).

Fotografie - Filip

Filip

Filip studuje na vysoké škole filmová studia. Když tedy zrovna nesedí v knihovně s knihou v ruce nebo nesleduje filmu, tak se snaží sám filmy tvořit. A pokud má zrovna volnou chvilku, tak rozvíjí svoje znalosti v kultuře, popřípadě tráví čas s přáteli.

Filip rovněž bere tu a tam do ruky foťák a jelikož pochází z Krušných hor, nejraději fotí přírodu. 

Fotografie - Kristýna "Bejbyna"

Kristýna "Bejbyna"

Pro Kristýnu, se na táboře - ještě když byla tábornicí v oddíle - vžila přezdívka „Bejbyna“. Je jí 17 let. Na tábor jezdí už od malička a tento rok pojede podruhé jako praktikantka. Studuje zdravotnickou školu v Praze, která ji prý baví a naplňuje. Když se zrovna neučí, věnuje svůj čas sportu, hlavně atletice, kterou dělá už 8. rokem. Ve svém volném čase ráda hlídá malé děti, sportuje nebo tráví čas s přáteli v centru Prahy. Nevyhne se žádné legraci a nezapomenutelným zážitkům – jsme rádi, že také díky našemu táboru!

Fotografie - Lucka "Lůca Koudelka"

Lucka "Lůca Koudelka"

Lůca, nebo chcete-li "Koudelka", je pomyslným majákem naší táborové party, který na nás bliká a svítí již více než dvacet let. 

Lucka pomáhá táborové partě s mnoha věcmi, a to nejen na táboře, ale i v přípravě tábora. Lucka se totiž úspěšně živí jako grafička a její nesporný talent by bylo hřích nevyužít ;). S její prací se tak můžete seznámit například v podobě grafických návrhů většiny táborových log, výročních přívěsků, herních nástěnek, triček, razítka a dalších nezbytností, které činí tábor táborem. 

Lůca má ráda děti, hory, turistiku a spoustu dalších věcí, na které ale poslední roky neměla mnoho času hlavně pro své maminkovské povinnosti. Anetku a Kubíka však na tábor bere samozřejmě s sebou a všichni tři se těší, co pěkného letos na dvojce opět zažijí ;). 

Fotografie - Mája

Mája

Mája s námi jezdí na tábor už od své první třídy, nejdřív jako dítě, postupem času přes praktikantku až jako vedoucí. Tábor Dvojka a jeho parta pro ní měl vždycky místo v srdci. 

Ve svém studijním životě zakotvila na Právnické fakultě v Praze a rozhodla se vydat cestou právničiny. Nemůžete si ji ale představovat jako "naškrobeného" právníka. Mája se ze všeho nejvíc nejradši pořád směje. Mimo jiné ráda sportuje, hraje na kytaru, miluje dobrou kávu, tráví čas se svými přáteli v přírodě a jednou by chtěla procestovat celý svět.

Fotografie - Jenda

Jenda

Honza je kus chlapa, na táboře Dvojka je tedy rozhodně největší! Jak už to tak ale bývá, ti největší mají často to nejlaskavější srdce a Honza je tohoto pravidla jasným příkladem.

Jenda také patří k těm vzácným mužům co jim není cizí žádná práce - od kácení stromů až po vaření. Proto Honza - pokud se zrovna nevěnuje dětem v oddíle - řeže, vrtá, brousí, piluje...zkrátka táborničí!

Honza miluje psy, které se mu stali nejen vášní, ale i prací. Pokud je tedy v okolí Středočeského kraje vyhlášena nějaká pátrací akce, můžete se vsadit, že Honza u ní se svými čtyřnohými miláčky určitě nechybí...

Fotografie - Vojta

Vojta

Vojta Suchý jezdí na tábor s touto partou už mnoho let a postupně si vyzkoušel všechny role - od malého dítka ve 2. oddíle, až po oddílového vedoucího, kterým bude i letos.

Baví ho práce s dětmi, kterou vykonává i mimo tábor. Taky rád hraje hry všeho druhu (od městečka Palermo až po složité strategické deskové hry), a také samozřejmě rád sportuje (tu dává přednost kopané neboli fotbalu). Dále mu v životě plní čas studium, cestování, sledování seriálů a sportovních utkání.

Na tábor se jako každý rok velmi těší a už se nemůže dočkat!Fotografie - Lucka

Lucka

Lucka jezdí na tábor už od svých 6 let. Postupem času se "propracovala" od dítěte, přes praktikantku, až na oddílovou vedoucí. 

Momentálně studuje na ZČU v Plzni, konkrétně na Strojní fakultě. Ve svém volném čase ráda poslouchá hudbu, sportuje, trávím čas s rodinou nebo kamarády, popřípadě se prochází se svým psem ;). 

Lucka se na tábor samozřejmě moc těší, konec konců, jak sama říká: "Na tábor mám vždy moc skvělých a krásných vzpomínek. Každý rok se těším vždy o něco více!"Fotografie - Domča

Domča

Domče je 23let a jako oddílová vedoucí se už po třetí moc těší na nezapomenutelná táborová dobrodružství, které nás v Machově mlýně čekají. Když zrovna neplní studijní povinnosti na Policejní akademii v Praze v oboru kriminalistiky, tak ji můžete potkat v tělocvičně jako trenérku moderní gymnastiky. A když zbude volná chvíle, nejraději tráví čas na výletech v přírodě s rodinou a přáteli na svém rodném Valašsku.

Fotografie - David

David

Davidovi je 18 let. S naší partou na tábor jezdí už od mala, vyzkoušel už roli táborníka, praktikanta a teď pojede poprvé jako oddílový vedoucí. Co ho baví? Hlavně turistika, táboření v přírodě a objevování zajímavých míst jak v Čechách, tak v zahraničí. Když je zrovna doma, rád si přečte nějakou hezkou knihu. Ze všeho nejradši má ale dobrodružství na táboře Dvojka – a že jich tam je!


Fotografie - Lůca

Lůca

Lucie - slyší spíše na jméno Lůca - pracuje u Policie ČR a bydlí v Praze, i když pochází z Plzeňského kraje. 

Ve volném čase ráda cestuje nejčastěji po památkách a přírodě u nás. Také často něco tvoří, vyrábí, nebo ji najdete u šicího stroje, knížky, nebo při mnoha setkáních s rodinou a přáteli. 

Je to usměvavá, dobrá duše!

Fotografie - Kája

Kája

Kája chodí na všeobecné osmileté gymnázium v Praze. Na tábor jezdí od svých 6 let a jedna z věcí, kterou má na táboře nejraději (samozřejmě kromě skvělé party kamarádů), je hraní různých strategických a logických her, přes rok pak těch deskových. 

Mezi její další záliby spojené s táborem patří hra na kytaru a zpěv, čehož vždy ráda využije u společného táboráku. Ráda také zkouší sporty všeho druhu a působí i jako instruktor.  Mezi její vůbec nejoblíbenější koníčky pak patří tanec, kterému se věnuje celoročně. 

A pokud si přes týden najde nějakou volnou chvíli, tak ji stráví v kuchyni u pečení ;).

Fotografie - Pája

Pája

Dá se říci, že již tradičně - 6. rokem - opouští rodný Tábor, aby vyrazila na tábor. Bez výčitek ponechá ladem své zaměstnání policistky, zvedne kotvy a vypluje s námi na Dvojku, za dobrodružstvím, polapit pár pirátů. Spolu s ní jedou i její děti Klárka a Ondra.Těšit na Páju se mohou hlavně kluci ze 4. oddílu, ale na spolupráci se těšíme všichni! :-)

Fotografie - Naty

Naty

Naty jezdí s partou na tábor už od dětství a letos to bude už po 11. Je jí  21 let a je to budoucí paní učitelka. Studuje druhým rokem na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím oborem a zároveň i koníčkem je chemie a biologie. Ve volném čase sportuje, vede kroužek pro děti a ráda chodí na procházky do přírody. Zbylý čas, jak říká, tráví s přáteli nebo rodinou. 

A my jsme rádi, že mezi ně patří i parta tábora Dvojka! :-)

Fotografie - "Naty Bø"

"Naty Bø"

Natálka, nebo-li prostě "Naty" je studentkou pedagogické fakulty na Karlově univerzitě, takže jestli všechno dobře dopadne, v budoucnu bude učit malé ratolesti na prvním stupni základní školy. 

Volný čas tráví nejčastěji sportem. Od svých 6 let hraje basketbal, který se tak stal její celoživotní vášní a zálibou. Když zrovna není ve škole nebo v hale, tráví čas s přáteli nebo rodinou. 

Na tábor s námi jela poprvé v roce 2010, a stihla si tak vyzkoušet roli dítěte, praktikanta i vedoucího, a všechny táborové pozice si moc užila. 

Natálka často říká: "Náš tábor je magické místo, kde člověk nasbírá nejen mnoho zážitků, vzpomínek a dobrodružství, ale také nespočet skutečných přátel. A to je přesně ten důvod, proč se na těch 16 letních dní vždycky tak těším!"Fotografie - Václav "Lišáček"

Václav "Lišáček"

Václav je už přibližně 30 let mlád, jak s úsměvem říká.  Mezi jeho záliby patří turistika (ať už po svých, nebo na kole), hudba, železnice, a samozřejmě tábor, na který se už více než dvacet let - rok co rok - v létě vydává. 

Vašek si v práci vlastně celý den hraje, neboť pracuje u Českých drah a jeho náplní práce je pouštět si vláčky. Nikoliv však jejich modely, ale ty opravdové, na opravdových kolejích s opravdovými pasažéry. 

Hraje na kytaru, ukulele a elektrické klávesy - nejlépe, když nejsou zapojeny v zásuvce ;). Pokud ani pak nemá o zábavu postaráno, zbytek zastane jeho synáček – nový ředitel domácnosti ;).

Fotografie - Vojta

Vojta

Narodil se v roce Nagana, jak sám často říká ;). A táborníkem je prakticky od dětství. 

Studuje na VŠCHT chemické technologie, kde s oblibou míchá kdejaké chemikálie a lektvary. 

Pokud se zrovna nesklání nad kádinkou s kdo ví čím, chodí do přírody, kterou rád pozoruje a jejíž krásy a děje se snaží poznat. Také se věnuje sportům jako je zejména florbal a fotbal, ale nepohrdne ani parkourem, volejbalem, basketbalem. či partií šachu.

Vojta se také rád baví o technice, architektuře, autech či hudbě...zkrátka, je toho málo, o co by se nezajímal ;).

 

Fotografie - "Zuz"

"Zuz"

Zuzka jezdila na tábory všeho druhu už od malička, zato ten náš jako dítě nikdy nevyzkoušela. Od té doby, co ale před 8 lety narazila na „dvojkaře“ už prý nechce jezdit jinam!


Miluje cestování, objevování, je věčný životní optimista, duše dobrodružná a zvědavá jak opice. Pro každou dobrou věc i pitomost se dokáže nadchnout a život žije především ráda naplno, páč napůl to prý nemá smysl! Ráda se toulá v lesích a horách, provozuje všemožné sporty, fotografuje, plní volný čas kulturními zážitky, svou „plnou hlavu nápadů“ realizuje prostřednictvím marketingu a když zrovna nedělá nic z toho, tak možná relaxuje u pečení sladkých dobrot. :-) …těšíme se na ní i na její sladké koláčky! 😊

Fotografie - Vašek "Venca" Veselý

Vašek "Venca" Veselý

Vašek (Václav, Venda....jak kdy) slouží v současné době věrně Policie ČR, kde nám pomáhá a chrání nás ;).

Jakmile mu to služba dovolí. věnuje se svým koníčkům, mezi které kromě tábora Dvojka patří zejména motorka, fotbal a chov akvarijních rybiček. Největším "koněm" se však samozřejmě stal jeho nedávno narozený synáček.

Na táboře je často mužem mnoha profesí. Pokud zrovna nepracuje s oddílem, můžeme jej jako hrdého majitele motorové pily vidět (i slyšet) u ohniště, popřípadě zatloukat, natírat, řezat a šroubovat...kde co. 

Je to zkrátka chlap, na kterého je spoleh a my jsme rádi, že i letos s naší táborovou partou udělá všechno pro to, aby vznikl ten nejlepší program pro naše malé kamarády. Vašek sám říká, že na táboře jej asi nejvíce baví "noční hra" a "přežití "...takže po setmění bacha! ;)

Fotografie - Maruška

Maruška

Odkud Maruška Benešová pochází není vůbec těžké uhodnout. Ano, z Benešova ;). Co už bývá těžší uhodnout je to, zda se jedná o Marušku, nebo její dvojče Štěpánku, neboť na tábor  s námi jezdí obě dvě a nezkušené oko může mít problém ty dvě od sebe rozeznat, což samozřejmě tu a tam vede k zábavným nedorozuměním ;).

Maruška už jako dítě jezdila na různé tábory, ale až v dospělosti poznala ten nejlepší - Dvojku - a už s ním zůstala.

Díky studiu na vysoké škole a následnému zaměstnání Maruška přesídlila do Prahy, kde ji můžete zastihnout při sportování všeho druhu. Pokud zrovna neběhá po lese nebo není ve "fitku", vrací se pravidelně zpátky domů na jih, kde ve stáji pečuje o své čtyřnohé kamarády.

Maruška také ráda cestuje a miluji dobré jídlo, které si dá nejraději s přáteli ;). 


 

Fotografie - Štěpánka

Štěpánka

Štěpánka je dvojčetem Marušky (a vy si můžete tipnout, která je ta "starší ségra"). Co se týká veselých záměn u Marušky, platí u Štěpánky totéž. Děvčata nás samozřejmě vůbec neberou na milost a pravidelně se oblékají shodně... a pak se v tom vyznejte. 

Spolu s Maruškou nesdílí Štěpánka jen příjmení a genetickou výbavu, ale také mnohá hobby, zejména lásku ke sportu a ke koním. Štěpánka se věnuje převážně různým skupinovým lekcím ve fitku, má ráda míčové hry, v zimě nepohrdne možností jít běžkovat a v létě hory s oblibou navštíví kvůli pěší turistice. 

Volný čas také ráda tráví pečením dortů a jiných sladkých dobrot nebo s kamarády třeba u dobrého jídla a pití.

Od pracovních povinností, které Štěpánce nastaly po vystudování Policejní akademie, si ale tohle děvče nejraději odpočine s námi na Dvojce, ať už u sportu, nebo třeba u táboráku s opečenými špekáčky a kytarou.

Fotografie - Markéta "Maky"

Markéta "Maky"

Markétě v naší partě jen málokdo řekne jinak než "Maky" ;). 

Makyje aktuálně studentkou posledního ročníku na ČVUT v Praze. Jednou z jejích největších radostí je tanec, kterým tráví většinu svého volného času. Pokud ji nenajdete na tanečním parketu, tak sedí s kamarády nad šálkem dobré kávy nebo relaxuje v přírodě. Fotografie - Láďa

Láďa

Láďa je studentem FTVS, čili Fakulty tělesné výchovy a sportu na "Karlovce" v Praze. Snaží se tu dosáhnout vysněného magisterského titulu ve studiu sportovních činností, konkrétně trenérství. 

Svůj volný čas věnuji především přátelům a svým dvěma koníčkům, jimiž je hudba a sport. sport (zejména pak fotbal). 

Láďovo táborové krédo je "Moje letní prázdniny by bez tábora byly poloviční"!

Fotografie - Saša

Saša

Saša jezdí s touhle partou na náš tábor od svých dětských let a je tak jednou z těch kamarádů, které tábor provází po celý jejich dosavadní život. 

V roce 2023 se účastí v juniorském týmu symbolicky rozloučila s jednou táborovou etapou a po hlavě se vrhla do etapy druhé, organizační. Od roku 2024 totiž pomáhá vytvářet tábor Dvojka na straně dospělých kamarádů.

Saša miluje koně, a proto se rozhodla pro studium na střední škole dostihového sportu a jezdectví. S láskou ke koním se neodmyslitelně pojí pozitivní vztah k přírodě jako takové, kde Saša ráda tráví svůj volný čas, zejména letními výlety do hor. V přírodě Saša dovede nejlépe zregenerovat a načerpat nových sil, které nutně potřebuje k provozování svých dalších koníčku, kterými jsou adrenalinové sporty (jakoby ty koně nestačily...:) ). 

Pokud se tedy Saša zrovna zrovna neučí, neleze někde na kopec nebo nekrotí splašeného koníka, ráda si pustí do uší nějakou tu pěknou muziku a zbytek volného času stráví s rodinou či přáteli. 

Anebo na táboře Dvojka, samozřejmě ;).

.  

Fotografie - Radek

Radek

Radek je student Bezpečnostně právní akademii a s naší táborovou partou jezdí od roku 2015, i když po většinu své táborové kariéry jezdil jako dítě a za táborovou "oponu" nahlédl teprve v roce 2022. 

Mezi Radkovy zájmy patří zejména jízda na kole, rád si také zahraje tenis nebo vyrazí na toulky do přírody. je vášnivým čtenářem (louská převážně poezii a detektivky). Miluje hudbu, hraje na kytaru a je také častým návštěvníkem koncertů a divadelních představení.

Své koníčky může Radek samozřejmě rozvíjet i na Dvojce, ať už večer s kytarou u táboráku nebo v nějaké té divadelní roli ;).


Fotografie - Marek

Marek

Marek jezdí na tábor od svých 8 let.  Je student střední školy a také velkým nadšencem všeho co se týká policie, fotbalu, sportovních aktivit různého druhu. Pokud zrovna nepotí triko na hřišti nebo v hale, snaží se udělat "nějaký ten level" u jedné ze svých oblíbených počítačových her. 

A pokud zrovna ani nesportuje, ani "nepaří", tráví volné chvíle nejraději s rodinou a přáteli.

Pro Marka, jak říká, je Dvojka zejména skvělá parta lidí a spousta zážitků, na které se celý rok těší. V roce 2024 poprvé zažije tábor "z druhé strany", snad jeho nadšení neopadne ;).

Fotografie - Pavel

Pavel

Pavel je studentem Gymnázia u Libeňského zámku. Krom studia však rád navštíví divadlo nebo za dobrého počasí vyrazí do přírody. Když ale počasí nepřeje, neváhá a sáhne po dobré knize nebo shlédne nějaký pěkný film. 

Pavel také rád poslouchá hudbu a sám ji dokáže dokonce hned na dvojici nástrojů vyloudit (no schválně tipněte si, které nástroje to jsou ;)). 

Na tábor jezdil vzorně už jako dítě a nyní by chtěl zprostředkovávat přesně ty skvělé zážitky, které měl možnost s naší táborovou partou zažít.

Fotografie - Štěpánka

Štěpánka

Štěpánka je vysokoškolská studentka a studuje na Západočeské univerzitě v Plzni. Také pracuje pro Karlovu univerzitu jako laborant v histologické laboratoři. Baví ji chemie a vymýšlení nových postupů - proto začala pracovat právě zde. Manipulace s chemikáliemi a příprava různých roztoků nebo barev je pro ni příjemným zpestřením každodenní práce s přístroji. 

Baví ji také malovat a tvořit, hlavně se svými mladšími sourozenci. 

Ráda cestuje a objevuje nová místa. Štěpánka nezkazí žádnou legraci!

Fotografie - Honza

Honza

Honzova je 18studentem střední školy v Kolíně obor Informační technologie. 

Jako táborník byl s námi 4x a posléze pokračoval v roli praktikanta. 

Honza je, jak říká, velký zbožňovatel počítačových a karetních her, ale hlavně veškeré dobré zábavy. Baví ho také české filmy 60. až 80. let.

Fotografie - Anička

Anička

Aničce je 20 let a studuje "Peďák" - jak říká - v Liberci. Na tábor za dospěláky jede potřetí, ale jezdila každé léto už jako dítě... Baví ji cestování, cyklistika a  historie. Na tábor se prý těší hlavně na skvělou partu kamarádů a spoustu nezapomenutelných zážitků...